Dnes Vám povíme o městě, které není snad ani potřeba představovat. Je jedním z nejdůležitějších politických a ekonomických center Evropy, módním centrem světa, místem, kam míří všichni zamilovaní, a také místem, kde se psala velká část Evropské historie. Dorostlo do obrovské metropole, kterou ročně navštíví více než 15 milionů turistů. Dnes Vám povíme o hlavním městě Francie, o Paříži.

map

Historii města výjimečně téměř vynecháme, protože se zde stalo tolik důležitých a zajímavých věcí, že by vydaly na samotný článek. Ale něco málo pro připomenutí. První známky osídlení pocházejí už z roku 4 500 před naším letopočtem. Místo obsadili Římané, po jejich odchodu se z Paříže stalo hlavní centrum Franské říše, sídlili zde panovníci, například Král Slunce a po dobití Bastilly se zde nechal korunovat císařem Napoleon Bonaparte.

Stejné, jako s historií, to bude i v případě památek. Paříž je neuvěřitelně bohatá na historické památky. A nejen na ně, je zde obrovské množství turistických cílů. Louvre, Eiffelova věž, Invalidovna, obchodní čtvrť La Defénse, Notre-Dame, Pompidouovo centrum a mnoho, opravdu mnoho dalších památek, památníků, divadel, muzeí… Architektura Paříže budí romantickou atmosféru, proto je každý rok Paříž místem, kde se mnoho párů rozhodne zasnoubit. Romantickou atmosféru doplňují i místní parky. Možnost odpočinku a zábavy v nádherně upravených zahradách je rozhodně potřeba využít. Mezi ty nejkrásnější patří Lucemburské zahrady nebo třeba Vincenneský lesík.

Za zmínku stojí i gastronomie města. Francouzi jsou známí svou vášní pro jídlo a pití, proto je i v hlavním městě mnoho vyhlášených a luxusních restaurací a dalších příležitostí ke kulinářským zážitkům. A poznávat se přeci má i jazykem, tak hurá do místních podniků.

Pokud si chcete užít trochu adrenalinu a zábavy musíte navštívit jeden ze zábavních parků. Všichni známe Disneyland, který nabídne mnoho atrakcí a pohádkovou atmosféru. Málokdo ale ví, že u Paříže jsou takové parky dva. Tím druhým je Asterix park, který je levnější alternativou, s trošičku bláznivějšími atrakcemi, delfináriem a jinak zaměřenou tématikou.

Paříž je městem, které by měl každý člověk aspoň navštívit. Památek je zde tolik, že je všechny neprojdete ani za týden, ale pokud byste měli ve Francii více času, najdete zde mnoho dalších atrakcí. Jasné ale je, že romantickou atmosféru Paříže musíme zařadit do snových lokalit, které stojí za to vidět.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%99%C3%AD%C5%BE#D.C4.9Bjiny
http://www.mestopariz.cz/
http://www.vparizi.cz/
http://www.paris.cz/

Inzerce