V našem deníku často píšeme o autech. Psali jsme o luxusních limuzínách, užitkových vozech i o supersportovních automobilech. Dnes se podíváme na zoubek další americké klasice. Do rodiny amerických „Muscle cars“ se přidal další ročník Chargeru od automobilky Dodge, který dává dohromady snad všechny aspekty předchozích aut a navíc má hned několik nej.

Většinou auta neporovnáváme, ale dnes mi to nedá a připomenu parametry Lamborghini Huracán a BMW třídy 7. „Babylambo“ pohání 5,2 litrový 10 válec s výkonem 610 koňských sil, které auto dostanou do rychlosti 325km/h a z 0 na 100km/h se Huracán rozhýbe za 3,2 s. Oproti tomu BMW třídy 7 může pohánět 6 litrový 12 válec s výkonem až 544 koní, maximální rychlostí 250km/h a zrychlením z 0 na 100km/h za 4,6 s. S BMW pravděpodobně nebudete konkurovat Lambu na okruhu, ale vzhledem k prostoru je limuzína daleko praktičtější.  Tak vypadá porovnání parametrů italského supersportu a německé limuzíny.

Ale zpět k naší „Ďábelské kočce“. Přezdívku „Hellcat“ nedostal nový Charger jenom tak. Dodge takto cejchuje své nejsilnější verze Challangeru a Chargeru. A letos se Charger Hellcat stal nejsilnějším sériově vyráběným sedanem vůbec. A právě proto jsem psal o Huracánu a „Sedmičce“, porovnání těchto dvou vozů s novým Chargerem nahání husí kůži. Dodržím tedy formát a všechny technické parametry prozradím pohromadě. Srdem Dodge Chargeru 2015 SRT Hellcat je 6,2 litrový 8 válcový blok Hemi s výkonem 707 KONÍ! Na 100km/h se dostane za 3,7 s, a s maximální rychlostí 328km/h, dokáže hrdě konkurovat i zmíněnému Babylambu. Prostorově zase připomíná BMW 7 a podobné limuzíny.

Navíc nový Charger nezaostává ani ve výbavě. Osmistupňová automatická převodovka, elektricky nastavitelný podvozek, obrovské brzdy Brembo, sportovní sedačky, displej v palubní desce, kvalitní audio a mnoho dalších prvků je součástí základní výbavy.

Po stránce designu je Dodge Charger 2015 trochu „poeropštělý“, narozdíl od menšího Challangeru. Už nepoznáte hned na první pohled že jde o auto pro americký trh. Křivky jsou ladnější a jemnější. Auto vypadá luxusně, ale zároveň nenápadně, a jen stěží byste odhadli výkon který skrývá. Verzi SRT Hellcat prozrazuje jen pár drobností, například sání na kapotě. Interiér vypadá velmi luxusně. Kůži, alcantru, karbon a další kvalitní materiály zde najdete v hojné míře i v základní výbavě. Zpracování připomíná německou preciznost.

Nejúžasnější na Chargeru Hellcat 2015 je cena. Při pomyšlení, že můžete mít obrovský, luxusní, rodinný sedan a zároveň výkon vyšší než má Lamborghini za cenu okolo 1,8 milionu korun i s dovozními náklady, mi zase naskakuje husí kůže. Dodge Charger 2015 SRT Hellcat je mým novým snem a věřím že zaujme i mnohé další. Na závěr můžu jen doporučit shlédnout video. Už jen pro ten zvuk se vyplatí pracovat na 200%. Úspěšný začátek týdne Vám přeje DOtW tým!

http://auto.idnes.cz/dodge-charger-srt-hellcat-0hr-/ak_aktual.aspx?c=A140816_221038_ak_aktual_ada
http://www.drivesrt.com/2015/charger-srt-hellcat
http://www.topspeed.com/cars/dodge/2015-dodge-charger-srt-hellcat-ar164250.html

Inzerce