Přemýšlíte, kam letos v létě vyrazit na výlet? Jaká místa navštívit a co si rozhodně nenechat ujít? V dnešním článku Vám dám tip na místo, které ocení zejména milovníci módy a umění. Ovšem tato impozantní podívaná, kterou nabízí v Musée des Arts Décoratifs v Paříži, jistě nadchne i toho nejskeptičtějšího návštěvníka…

Je to již 70 let od doby, kdy byla založena módní značka Dior. A je nutno podotknout, že současné vedení tohoto módního domu se rozhodlo pojmout významné kulatiny vskutku velkolepě.

Šaty, šperky, boty, parfémové flakony, kabelky… Více než 300 modelů, zachycujících historii značky od jejích počátků až po současnost. Vše v nádherných historických prostorách muzea umění Musée des Arts Décoratifs,  a to kde jinde, než v centru módního světa – v Paříži. To je kombinace, která sama o sobě slibuje jedinečný zážitek.

  

Nevšední expozice Christian Dior: Couturier du rêve nabízí svým návštěvníkům opravdový výlet do minulosti: po zakoupení vstupenky se vydáte na procházku legendární historií jedné z nejznámějších značek světové módy. Seznámíte se se samotným zakladatelem Christianem Diorem a budete mít možnost vidět, jaký vliv měli na tvorbu jeho nástupci, kteří se za 70 let v Dior vystřídali.

Výstava je chronologicky seřazena do jednotlivých etap, ve kterých poznáte práci návrhářů Christiana Diora, Yves Saint Laurenta, Marca Bohana, Gianfranca Ferré, Johna Galliana, Rafa Simonse a Maria Grazia Chiuri. Budete tak moci přímo porovnat, jak se tvář značky Dior po léta měnila.

K příležitosti 70. výročí jsou zde také vystaveny důležité dokumenty, originální skicy, ilustrace či dopisy, které dokonale zachycují, jak se postupně rozrostla sláva jména Christian Dior.

Zejména ženy jistě ocení více než 300 nádherných haute couture rób, z nichž některé patří mezi vskutku historické skvosty – ty nejstarší pocházejí z roku 1947 a patří tedy do úplně první kolekce, kterou Christian Dior vytvořil.

Jedinečná podívaná s názvem Christian Dior: Couturier du rêve dokonale vtáhne návštěvníka svou nezaměnitelnou atmosférou. O emoce zde rozhodně není nouze. Je impozantní přehlídkou toho, jak se z jednoho velkého snu stala realita, která už 70 let uchvacuje celý svět.

Až do 7. ledna 2018 se můžete přijet seznámit s Christianem Diorem a jeho snem, tak pokud náhodou nevíte, kam vyrazit na výlet, Paříž je letos jasná volba.

https://www.dior.com/home/en_gb
http://www.vanityfair.fr/mode/portraits/diaporama/lexposition-christian-dior-couturier-du-reve-aux-arts-decoratifs-de-paris/44460
https://thefashionweekcoffee.com/christian-dior-couturier-de-reve-6954
http://marieclaire.cz/moda/dior-slavi-70-vyroci-velkolepou-vystavou-v-parizi
http://culturebox.francetvinfo.fr/mode/style-et-defiles/fashion-week/christian-dior-couturier-du-reve-celebre-70-ans-de-creation-aux-arts-deco-257411

Inzerce