Tanec mezi vysokými pecemi, drink ve starém válečném bunkru, divadelní představení v bývalém plynojemu, a to všechno za doprovodu 150 multižánrových kapel ze všech koutů světa. To je jedinečná kombinace, kterou nabízí český hudební festival Colours of Ostrava. Tento festival se každoročně koná v prostorách bývalých železáren a dolů. Jeho industriální prostředí, ve spojení s hudebními a divadelními scénami či světelnými projekcemi, vytváří atmosféru, kterou nenaleznete na žádném jiném místě.

Jako každý rok, i letos se konal v Ostravě multižánrový festival Colours of Ostrava. Jeden z největších letních hudebních festivalů nabídl v tomto roce svým návštěvníkům 4 dny nabité zábavou. O tu se postaralo více než 10 otevřených i krytých scén. Na těch se vystřídalo více než 150 hudebních hostů, v jejichž čele stála americká kapela Imagine Dragons.

Krom hudebních kapel a zpěváků bylo na „Colours“ možné navštívit také velké množství nejrůznějších workshopů, diskusí, divadelních představení či projekcí filmů.

Skvělí hudební hosté a rozmanitý doprovodný program – samo o sobě dokonalé spojení. Ovšem to, co tento festival tolik odlišuje od ostatních je jeho nevšední prostředí. Areál festivalu je od roku 2012 postaven na místě bývalých hutí, dolů a železáren. Žádná louka či pole, jak jsme zvyklí u většiny festivalů. Pokud přijedete na Colours of Ostrava, ocitnete se na místě, které překypuje kontrasty a nabourává tradice všeho, co doposud znáte. Ovšem konečný výsledek vás pohltí.

Každý z nás mohl v posledním týdnu na různých sociálních sítích zaregistrovat vlnu aktuálních fotografií z tohoto zajímavého místa. Osvícené industriální budovy, masivní železné konstrukce a vysoké komíny. Střet moderního světa s místem, kde se psala historie. Kombinace barevné a veselé festivalové módy s ponurým šedým prostředím… Tak nějak vypadaly všechny fotografie, které během posledního víkendu zaplavily Instagram. Přesně tak vypadá Colours of Ostrava.

 

Festival je držitelem mnoha ocenění, včetně cen Anděl za Hudební událost roku. V posledních letech navíc láme rekordy v návštěvnosti. Jeho atmosféru chce zažít stále více z nás. A není se čemu divit. Takové prostředí, jaké nabízí hudební festival umístěný v areálu starých hutí, to nenalezneme snad nikde jinde na světě.

Letošní ročník již sice proběhl, ale za rok můžete i vy nasát atmosféru Colours of Ostrava. A my už se teď těšíme na další parádní fotky, které zaplaví Instagram.

https://www.colours.cz/
http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/akce/colours-of-ostrava-2012-multizanrovy-hudebni-fes.aspx
https://melano.hu/colours_of_music_weather_people_colors_of_ostrava
http://www.festivalguide.cz/zpravy-6-hmzablockovalocoloursofostrava.html
http://ocko.tv/soutez-o-6-specialnich-vip-zazitkovych-vstupenek-na-colours-of-ostrava-13w-/soutez.aspx?idSouteze=1579

Inzerce