Před pár měsíci jste si na našich stránkách mohli přečíst článek o největším Evropském hudebním festivalu Tomorrowland. Tato jedinečná přehlídka barev, světel, atrakcí a především muziky je fenoménem Evropských festivalových fanoušků. A stejný fenomén mají také hudební nadšenci v daleké Kalifornii. V dnešním článku vám představíme hudební festival Coachella, který se v těchto dnech odehrává nedaleko prosluněné Coachella Valley, a na který se každý rok sjíždí návštěvníci z celého světa.

Největší hvězdy aktuální hudební scény, dechberoucí umělecké instalace, světelné efekty, miliony návštěvníků, mezi kterými se potuluje také mnoho světových celebrit, a kolem dokola vysoké kopce, palmy a sluncem prozářená Coloradská poušť. Tak by se dal jednou větou charakterizovat hudební festival Coachella. Někteří jej označují za světovou kulturní událost roku, jiní o něm tvrdí, že je to jen jedna velká mediální bublina. Posouzení je ovšem nutno nechat na samotných návštěvnících. Ti se ale rok co rok shodují na jednom, Coachella je vždy velkolepá a lístky na ni jsou vyprodány vždy během několika hodin.

Tento hudební a umělecký festival má dlouholetou tradici, koná se již od roku 1999. Jedná se o dvouvíkendový festival, který se tradičně koná v polovině dubna, a vystupují na něm ti nejlepší hudebníci z celého světa. V minulých letech se na podiích předvedli např. AC/DC, Rolling Stones, Radiohead, Red Hot Chili Peppers, Coldplay, Beyoncé, Taylor Swift, Ellie Goulding nebo např. zpěvák Elton John. V letošním roce mezi hlavní hvězdy patří Lady Gaga, Lorde či Kendrick Lamar.

Coachella ovšem není jen přehlídka hudebních čísel a uměleckých instalací, jedná se také o každoroční přehlídku módy a stylu, jež jsou pro festival téměř stejně důležité jako muzika, a mnohdy dokonce ještě víc. Návštěvníci a především návštěvnice se každý rok předhánějí v tom, kdo zvolí nejlepší festivalový outfit. Květinové čelenky do vlasů, klobouky, nevšední plavky, sluneční brýle, pletené či krajkové topy, všemožné třásně a ozdoby čehokoliv. Důležitá je originalita, nápaditost i extravagance. Festivalové módě se zkrátka meze nekladou.

V tomto roce se Coachella koná v termínu od 14. do 16. 4. a nadcházející víkend 21. – 23. 4. 2017. V současné době je tedy aktuálním tématem. A mnoho z vás jistě na sociálních sítích tuto událost zaznamenalo. Již od prvního dne festivalu se instagramové profily nejrůznějších světových celebrit plní fotkami z Coachelly, všichni chtějí dát světu najevo „Jsem tady taky!“ Zejména v Americe znamená tento festival opravdu pojem. Každý mladý Američan tam chce být a celebrity se předhánějí v tom, která z nich do Coachella Valley dorazí jako první.

Není divu, že tato každoroční podívaná láká návštěvníky z celého světa. Tolik nadšenců z Evropy se každý rok sjíždí do Kalifornie za jediným cílem: Splnit si sen a být také součástí Coachelly. My si na festivalovou sezonu musíme bohužel ještě pár měsíců počkat, ale zatím se můžeme prostřednictvím sociálních sítí inspirovat tím, jaké naše léto může být. Podívejte se na ty obrázky plné slunce a nadšených hudebních fanoušků a řekněte, nejeli byste na fesťák?

http://live.coachella.com/
http://musive.cz/ohlednuti-za-coachellou/
http://a2larm.cz/2017/01/hipstersky-raj-coachella-jako-test-zodpovednosti/
https://thegirlygirl.wordpress.com/2015/04/22/the-look-of-coachella-6-styles-that-define-festival-fashion/
http://diogenis-press.gr/?p=44877
https://www.youtube.com/watch?v=MOwhkVpwKn4
https://mic.com/articles/164003/where-is-coachella-2017-location-days-and-what-to-know#.OPRUXiKhP
https://www.cactushugs.com/heres-2017-coachella-weekend-one-weather-forecast/

Inzerce