Radek s Matějem si tak jednoho dne řekli, že by byl vlastně skvělý nápad organizovat ve volném čase svou vlastní talk show. Talk show je zde ale myšleno opravdu akce s nezapomenutelným kulturním zážitkem a slušnou dávkou zábavy. Jak to udělali a co je k tomu vedlo?

Dnešní rozhovor je s Radkem a Matějem, kteří pořádají svou talk show v malebné vesničce na severu Čech. Jejich akce má své silné kouzlo a každému z diváků se vždy zavazuje předat pořádnou porci humoru. Zeptali jsme se jich na pár otázek, protože nás zajímalo, co je inspirovalo a jak obtížné je vlastně takovou akci zorganizovat se vší potřebnou parádou.

Povězte nám něco o sobě. Co děláte, když zrovna nemáte talk show?

Radek: Vystudoval sem zdravotní obor, pak vysokou školu zaměřenou na specializaci ve zdravotnictví. V současné době pracuji na rehabilitaci v Ústí nad Labem. Tedy ve stručnosti nemám žádné vzdělání v oboru kinematografie, ani divadla.

Matěj: Po vysoké škole jsem začal pracovat jako profesionální hasič v Ústí nad Labem. Ve volném čase se věnuji sportování, přítelkyni, velice mě baví cestování a natáčení videa.

Jak vypadá vaše talk show a v čem je jiná?

Radek: Formáty Talk Show jsou z 90 % stejné, čili navazujeme na kořeny západního stylu, co je v USA a Británii. My Češi tomu říkáme uceleně – jako u Krause. Snažíme se mít Show uvolněnou, zábavnou, ale také rádi do hostů nepříjemně střílíme. Možná přidaná hodnota je ta, že s každým hostem něco prakticky na jevišti předvádíme.

Matěj: Jako většina talk show máme na jevišti 3 hosty, se kterými vede Radek jako moderátor rozhovor, všemu dodává hudební podkres kapela. Jiná je možná v tom, že se jí snažíme vést uvolněně možná až kamarádsky, což se pozitivně přenáší na hosty a poté i na diváky.

 

Co je vaší motivací pro organizaci těchto akcí?

Radek: Motivace? Spousta lidí, si myslí, že si na tomhle mastíme kapsy, ale o to nám vůbec nejde. Talk Show je živel, nevyzpytatelný živel, který se z minuty na minutu mění. Je to adrenalin pro všechny, je to výzva, která nás baví. Jde o zážitek, který je nám odměnou, něco dokázat, něco vytvořit pro lidi.

Matěj: Ze začátku nás hnala motivace vůbec něco takového a v tomto rozsahu uspořádat. Momentálně už jsme trochu dál a chceme lidem nabídnout kvalitní představení, ze kterého si odnesou zážitek a budou se rádi vracet.

Jak jste se k tomu celému vůbec dostali?

Radek: To asi bude vědět víc Matěj, byl střízlivější. Pamatuji si, že jsme se jedné silvestrovské noci bavili, až se z toho zrodila myšlenka, která nám nedala druhý den po vystřízlivění spát…

Matěj: Nevím, jestli střízlivější, ale na Silvestra si pro nás Radek připravil takovou domácí talk show, kde jsme my byli hosté. Všechny to nadchlo tak, že padl nápad něco podobného uspořádat. Kupodivu druhý den nadšení neopadlo a po nohou jsme se do toho vrhli.

Na co vše je potřeba při organizace takové akce myslet?

Radek: Asi opět spíš víc otázka na Matěje, který má tuhle úlohu. Myslím si, že si „nepolíbený člověk“ touhle věcí ani nedokáže představit, na co všechno je potřeba myslet. Je toho hodně.

Matěj: V první řadě je nutné zajistit místo a termín konání, poté je důležité oslovit a dohodnout hosty. Dále se musí domluvit ozvučení, vytvoření kamerového záznamu, kapela, tisk a distribuce vstupenek, reklama. Poté bych mezi takové detaily zařadil například celkovou přípravu jeviště a hlediště, občerstvení, tolik výčet toho nejzásadnějšího, ještě je potřeba hodně mravenčí práce, času a trpělivosti.

Jaké míváte hosty? Podle čeho je vybíráte?

Radek: Máme určitou koncepci. Vždy je super, když s Vámi chce spolupracovat umělec, který je v oboru špička nebo přinejmenším talentovaný. Máme Talk Show jednou za rok, takže se snažíme, aby se hosté neopakovali a byli hodně zajímaví. Rádi přivítáme snad kohokoliv kromě politiků. Celá věc je ale také otázkou financí.

Matěj: Naší hlavní vizí je mít různorodé hosty. Dosud se u nás objevil například sportovec Lukáš Konečný, herec Leoš Noha, zpěvák Petr Harazin nebo šéfkuchař Roman Paulus. I tentokrát se u nás objeví hosté, kteří jsou nejlepší ve svých oborech.

Kdy se mohou diváci těšit na další show? A na koho?

Matěj: Další show je plánovaná na 28. září letošního roku. Pozvání přijala česká herečka, zpěvačka především známá ze seriálu Ulice – Tereza Bebarová, dále sportovní moderátor Vojtěch Bernatský a uznávaný sommelier Jakub Přibyl. Poté máme pro lidi ještě jedno letošní překvapení, ale to nebudu předbíhat…

Co pro vás bylo zatím největší překážkou a jak jste ji překonali?

Radek: Těžko říct. Tím, že tento produkt děláme soukromě a ještě na vesnici, je těch překážek občas až příliš. Každý rok je to něco jiného. Když Vás nezlobí zvuk, je to kapela, když to není kapela, tak Vám zase teče do sálu…

Matěj: Pokaždé se vyklube nějaký problém, někdy větší někdy menší, ale zatím jsme všechny dokázali společnými silami zvládnout tak, aby to na výsledný projev nemělo vliv.

Co naopak považujete za své největší vítězství?

Radek: Asi to, že mají lidé zájem o další díly. Jednou určitě skončíme, to je přirozený koloběh. Ale dokud si lidé budou kupovat vstupenky a obec bude k nám nakloněná jako doposud, tak tu jsme a to je naše vítězství.

Matěj: Největší vítězství je to, že má naše show úspěch. Lidem se tento formát líbí, každý díl je vyprodaný a poptávka po vstupenkách na show neustále roste.

Máte nějaké závěrečné slovo pro naše čtenáře?

Radek a Matěj: Tento rok se můžete těšit na velké věci, které vyústí příští rok v něco nezapomenutelného. Děkujeme, že čtete tento časopis a třeba jste se prostřednictvím něj něco dozvěděli o Talk Show – Dobkovice. Pro více informací můžete navštívit www.talkshow.webnode.cz nebo dát like na facebook Talk-Show-Dobkovice zde.

Za celý tým Talk Show Dobkovice Vám děkujeme.

My také moc děkujeme za rozhovor a za váš čas! Rozhodně doporučujeme, pokud budete mít tu možnost navštívit jejich skvělou talk show!

Inzerce