Říká se, že kolikrát vstaneš, tolikrát jsi člověkem. Pokud je osoba, která tento citát může brát za svůj životní příběh, tak je to jednoznačně Paulo Coelho a jeho cesta za štěstím. Pojďte si přečíst článek vyprávějící o jednom z nejuznávanějších spisovatelů dnešní doby zapsaném v Guinessově knize rekordů jako autor nejpřekládanější knihy.

„Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že už ti nezůstal žádný čas na to, abys dělal věci, které jsi vždycky chtěl dělat. Dělej je TEĎ.“

Příběh světoznámého Paula Coelha nebyl vždy tak veselý a šťastný, jak si mnoho lidí může myslet. Za svůj život prošel opravdovými zkouškami, které by leckoho srazily na zem, nicméně jeho ne. Autorova cesta započala 24. srpna 1947 ve městě Rio de Janeiro. Paul se narodil do katolické rodiny, a proto také jeho studium započalo na jezuitském gymnáziu, které ale v sedmnácti letech opustil. Coelhovým snem bylo už od dětství psaní, nicméně tyto velké sny se neshodovaly s představou jeho rodičů, kteří byli silně proti. Vše vyvrcholilo, když autora poslali celkem třikrát do psychiatrické léčebny, kde podstoupil léčbu elektrošoky. Před uskutečním svého snu stát se spisovatelem, pracoval Coelho také jako dramatik, novinář či ředitel divadla.

„Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí.“
Splněný sen

Sny se často stávají skutečností a ani v případě Paula Coelha to nebylo jinak. Po více jak třiceti letech tvrdé práce, víry a vytrvalosti se z Coelha stal výborný spisovatel, který svými díly doslova dobyl svět. Knihy plné motivace spojené s fantastickými příběhy, které často člověka vedou k filosofickým otázkám. Jeho nejslavnější kniha Alchymista patří dodnes k nejprodávanějším knihám u nás.

„Strach vám nedovolí dát najevo, co cítíte.“

Paul Coelho si nejenom splnil svůj životní sen, ale také napomáhá ostatním k naplnění těch jejich. Doposud získal mnoho prestižních ocenění, jako například  řád Čestné legie od francouzské vlády. Svůj život zasvětil inspirováním ostatních lidí. Svým vlastním příběhem dokazuje, jak je možné dosáhnout čehokoli jenom chceme, pokud dostatečně bojujeme a nevzdáváme se.

Inzerce