Dnes bych rád připomněl další velmi zajímavou osobnost světové historie, která není tak známá, ale dokázala svými díly opravdu ovlivnit svět mnoho myslitelů 20. a 21. století. Řeč je o britském spisovateli, který se jmenoval James Allen a byl jedním z prvních autorů literatury týkající se osobnostního růstu a motivace.

James Allen se narodil 28. listopadu 1964 v Leicesteru v Anglii, do dělnické rodiny. Jeho matka neuměla číst ani psát a jeho otec tvrdě pracoval v továrně na textil. V roce 1879, když na textilní průmysl přišly horší časy, byl otec propuštěn. Otec William odcestoval tedy do Ameriky, aby zde vybudoval nový život pro svou rodinu. Dva dny po příjezdu se ale v New Yorku stal obětí loupeže a byl zavražděn.

„Dnes jste tam, kam vás přivedly vaše myšlenky. Zítra budete tam, kam vás vaše myšlenky dovedou.“

Rodina čelila velké tragédii a mladý patnáctiletý James byl nucen opustit školu a najít si práci. Do roku 1890 zastával funkci tajemníka v několika britských výrobních firmách. V roce 1893 se přestěhoval do Londýna a později do Jižního Walesu. Vydělával si na živobytí žurnalistikou a různými novinovými články. V roce 1898 ale našel povolání, ve kterém mohl realizovat své duchovní a sociální zájmy, jako spisovat pro časopis The Herald of the Golden Age.

„Záměr, energie, síla jednat a všechny mocné myšlenky se vytratí, když se vkradou pochybnosti a strach.“

V té době započalo Allenovo tvůrčí období a v roce 1901 vydal svou první knihu „Od chudoby k moci“ a o rok později začal vydávat svůj vlastní duchovní časopis. Tou dobou také publikoval již třetí a svou nejznámější knihu „Jak člověk smýšlí“. Kniha je založena na biblickém přísloví „Jak člověk smýšlí ve svém srdci, takový je.“. Toto dílo se po jeho smrti stalo velmi známým po celém světě a James Allen se tak stal velkým průkopníkem osobního rozvoje. Za jeho života mu dílo dopomohlo k tomu, aby se mohl živit psaním knih. Vždy se snažil nasbírat co nejvíce zkušeností, aby jeho knihy byly plné moudrostí z praxe a ne teorie. To je jeden z důvodů, proč byly a stále jsou tyto knihy tak úspěšné.

„Pokud není myšlenka spojena s cílem, není možné dosáhnout rozumného výsledku.“

James Allen zemřel 24. ledna 1912 a za svůj život napsal přes 19 knižních děl, což znamená, že psal více než jednu knihu za rok. Mnoho známých spisovatelů dnešní doby, kteří píší literaturu na téma osobní růst, se často odkazují právě na výroky tohoto moudrého muže a my Vám doporučujeme co nejvíce načerpat jeho myšlenky.

„Člověk je doslova tím, co si myslí.“

http://en.wikipedia.org/wiki/James_Allen_(author)

Inzerce