V dnešním článku vám představíme úspěšné české návrhářské duo – sourozence Ponerovi. Pokud si otevřete aktuální společenskou rubriku některého z našich deníků, jistě zde najdete některou z dam oblečenou do šatů značky Poner. Z čista jasna, jako svěží vítr, vtrhla tato značka do české módní branže a začíná se stávat stále více žádanou. Kde se ale tato značka vzala? Víte, kdo stojí za jejím vznikem a co právě tuto značku dělá tak jedinečnou? Začtěte se do příběhu o Jakubu a Nikol Ponerových, tito dva jsou krásným příkladem toho, že ve dvou se to lépe táhne.

Módní značku Poner založili sourozenci Jakub a Nikol Ponerovi. Jakub vystudoval Střední uměleckou školu, konkrétně obor Propagační výtvarnictví a design, a jeho mladší sestra Nikol je absolventkou Vysoké školy finanční a správní se zaměřením na řízení podniku a podnikové finance. A právě od mladší Nikol vzešla hlavní iniciativa založit módní značku. Přestože ani jeden ze sourozenců návrhářství přímo nestudoval, oba tato oblast nesmírně lákala. A tak, z lásky k módě, vznikla módní značka Poner.

  

Všechny začátky bývají těžké a ani v případě značky Poner tomu nebylo jinak. Sourozenci nejprve pracovali z domova – z malého bytu, kde nebylo prostoru nazbyt a také peníze začaly ubývat. Až poté co se jim podařilo sehnat dotaci na své podnikání, mohli nakoupit první lepší stroje, začali shánět švadleny, vyšívačky a módní značka Poner se mohla posunout opět o kousek dál. První druh oděvu, na který se značka zaměřovala, bylo spodní prádlo, ovšem ne jen tak ledajaké – jednalo se o ozdobné spodní prádlo, které mělo být především vkusné a jedinečné.

Role v podnikání měli Jakub a Nikol již od začátku jasně stanoveny. Nikol, jelikož studovala ekonomický obor, si vzala na starost ekonomiku firmy a marketing. A Jakub se ujal kreativní činnosti, a nutno podotknout, že to pro něj nebyl těžký úkol. Navrhování a šití se věnoval již roky předtím, než se svou sestrou založil módní značku (vytvářel například maturitní šaty pro své kamarádky). Ovšem nelze říci, že by se Nikol věnovala pouze obchodu a Jakub pouze návrhům a šití. Všechny návrhy i obchodní situaci spolu sourozenci vždy konzultují a Nikol se krom obchodu věnuje také navrhování. Je zřejmé, že oba sourozenci se vzájemně doplňují, podporují a funguje zde dokonalá spolupráce. Toto, ve spojení s talentem a nadšením pro práci, je známkou úspěchu těchto dvou mladých lidí.

Dnes mají sourozenci nový moderní salón a tým zkušených zaměstnanců – především vyšívaček a krejčových. Módní značku Poner proslavily zejména nevšední společenské šaty, které jako lavina vtrhly do šatníků českých celebrit a na červené koberce a doslova nadchly veřejnost svou okázalostí a jedinečností. Do sortimentu značky Poner nepatří pouze společenské šaty, patří sem také jedinečné spodní prádlo, plavky, vesty, kabáty, košile, obleky, obuv nebo například ozdobné svatební podvazky.

 

Každý kus je originál propracovaný do nejmenšího detailu. Charakteristickým rysem této módní značky je sofistikovanost, jedinečnost a luxus. Podstatná je tvorba z kvalitních materiálů a ruční zdobení – ať už se jedná o ruční výšivky či tvorbu vlastních zdobených látek. Zákaznice či zákazník má vždy možnost se na návrhu svých šatů podílet a sdělovat své požadavky. Cílem módní značky Poner je splnit každému to, po čem touží. Nikol a Jakub si již žijí svůj sen a přesně totéž se snaží umožnit i svým klientům.

http://www.madebyponer.com/
http://www.pictaram.com/user/poner_official/2243419570/1430439075399582826_2243419570
http://revue.idnes.cz/foto.aspx?r=missamodelky&c=A161123_105444_missamodelky_zar&foto=ZAR67800e_86FinaloveSatynaMissWorldNKotkovafot.JPG
http://www.thenattiness.com/
http://revue.idnes.cz/foto.aspx?r=lidicky&c=A160701_185815_lidicky_bib&foto=ZAR645324_FRH_6445.jpg
http://www.ibestof.cz/moda-a-styl/nikol-ponerova-a-jakub-poner—modni-tvurci.html
http://www.misslibereckykraj.cz/saty-na-zaverecne-defile-plavky-od-znacky-poner

Inzerce