Alias hlavní centrum obchodu, umění a turistiky v Malajsii. Ono „Blátivé město“ je volný překlad názvu hlavního města Malajsie, jehož název zní v originále mnohem zajímavěji. Je to město mnoha národů, náboženství, architektonicky zajímavých budov, parků a kulinářských dobrodružství. Leží v jihozápadní části Malajsie. Heslem města je „Progrese a prosperita“, a město se tímto heslem skutečně řídí. Takové a ještě mnohem barvitější je Kuala Lumpur.

map

Založeno bylo v roce 1850, když zde byli otevřené nové cínové doly. Byla to pouhá osada pro dělníky, sužovaná epidemiemi, požáry a dalšími problémy. Když se vlády nad osadou chopil čínský kapitán Yap Ah Loy, začala se z Kuala Lumpur stávat strategická a důležitá destinace. Proto bylo již v roce 1880 hlavním městem státu Selangor a později zůstalo hlavním městem pro Federaci malajských států. Od roku 1963 je hlavním městem Malajsie. Dnes je Kuala Lumpur šestým nejvíce navštěvovaným městem světa.

 

Město láká turisty především svou kulturní rozmanitostí, nízkými cenami, širokou rozmanitostí nákupních středisek a mnohými gastronomickými zážitky. Proto není divu, že jednou z největších atrakcí města je ulice Jalan Alor, která je nazývána „kulturní srdce městské kuchyně“. Najdete zde velké množství restaurací, které jsou jedny z nejlevnějších, ale také nejlépe hodnocených ve městě. Většina místních restaurací se specializuje na tradiční pokrmy z mořských plodů, ale najdete zde i mnohé další pochoutky, které nedostanete ani v luxusních podnicích.

 

Architektonické atrakce jsou zde hned tři. Nejvyšší dvojitá budova světa Petronas Twin Towers, pátá nejvyšší telekomunikační věž světa Menara Tower a palác sultána Abdula Samada. Pokud Vás přestane bavit jíst a okukovat budovy, je zde mnoho dalších atrakcí. Velice zábavný výlet si můžete naplánovat do Parku ptáků, kde na 20,9 hektarech uvidítě více než 200 druhů ptáků z celého světa. Pokud nebudete mít zvířátek dost, pak je další možnost jasná. Akvárium KLCC, kde uvidíte okolo 5 000 ryb, paryb a dalších mořských potvor včetně třeba žraloka tygřího. Kousek od města můžete poznat trošku z jiného náboženství. Jeskyně Batu je komplex jeskyní, ve kterých je vybudován hinduistický chrám. Leží asi 11 km od centra Kuala Lumpur. A pro adrenalinové zážitky je ideální Sunway Lagoon Theme Park, zábavní park 15 km od centra. Jsou zde vodní atrakce i atrakce, na kterých se nenamočíte. K parku náleží i Wildlife Park. Zde můžete vidět zhruba 150 druhů suchozemských živočichů.

Kuala Lumpur má, alespoň podle mě, zajímavé jméno. Ale tím to rozhodně nekončí. Kuala Lumpur je velkoměsto, které se nenechá zastínit žádným jiným městem. Má mnoho nej a nudit se zde rozhodně nebudete. Proto ho přidáváme do našeho seznamu měst, která stojí za to navštívit.

http://www.kuala-lumpur.ws/
http://en.wikipedia.org/wiki/Kuala_Lumpur
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kuala_Lumpur

Inzerce