Pokrok jde stále kupředu a tradiční postupy dnes zkrátka nestačí náročnému trhu. Dnes se v našem deníku podíváme na výtvor švédské automobilky Volvo, na kterém se pokrok viditelně podepsal. Dokonce i dnes, když se řekne Volvo, představí si většina z nás obrovský, těžký a hranatý kombík. Volva proslula svou bezpečností a komfortem, ale to už náročným zákazníkům nestačilo. Neviditelná ruka trhu si žádá i dynamičnost a zábavu. Volvo se tedy rozhodlo pro vytvoření kompromisního modelu, který snoubí zábavu, bezpečnost, komfort i tradiční design společnosti. Podíváme se na Volvo V40 z roku 2012.

Předchůdce tohoto modelu je právě tradiční hranaté Volvo, jaké si všichni představíme. Jeho omlazená modelová řada se zmenšila do kompaktního hatchbacku, dostala tužší podvozek, o trochu výkonnější (ale i úspornější) motor a několik technických inovací, které žádné jiné auto před novou V40 nenabízelo.

Už na první pohled poznáte, že před Vámi stojí Volvo, ale něco je zde jinak. Žádné ostré hrany. Vše je zaoblené, aerodynamické, elegantní a zároveň se špetkou sportovní dravosti. Designéři dokázali vtisknout osobnost auta i do vzhledu, což je úžasné.

 

Interiér je provedený s kvalitou vlastní Volvu. Kvalitní a praktické materiály najdete i v základní výbavě, ale v konfigurátoru si můžete vybrat mnoho vlastních prvků, které dodají ještě více komfortu a stylu. Motory jsou na výběr v několika variantách. Dieselové i benzínové, s automatickou i manuální převodovkou. Výkonostně se pohybují od 120 do 245 koní, což slibuje opravdu svižnou jízdu. Navíc Vás, díky dnešním ekologickým manýrům, auto „nesežere“. Spotřeba se pohybuje mezi příjemnými 3,2 a 5,9 litry paliva na 100 kilometrů.

Mě osobně se Volva vždy líbila. Jsou to auta houževnatá s vlastní osobností. Nová V40 je stylová, zábavná, ale umí být i smrtelně vážná. Pokud Vás zaujala podobně jako mne, doporučuji projít konfigurátor a prozkoumat chytré bezpečnostní prvky. Například airbag pro chodce je opravdovou raritou. Udržujte své sny velké a hledejte stále nové cíle. Volvo V40 může být jením z nich.

http://www.volvocars.com/cz/vozy/modely/volvo-v40
http://auto.idnes.cz/test-volvo-v40-009-/auto_testy.aspx?c=A121008_123225_auto_testy_fdv
http://www.autorevue.cz/test-volvo-v40-d2—i-vitr-ze-severu-umi-zahrat
http://www.vybermiauto.cz/autoblok/minitest/test-volvo-v40-t2

Inzerce