Jim Abbott je bývalý americký hráč baseballu, který hrál navzdory tomu, že se narodil bez konce pravé ruky. Dnes si představíme jeho cestu za úspěchem i přes jeho startovní čáru, která byla posunuta o velký kus dál než u většiny hráčů.

Jim Abbott se narodil 19. září 1967 bez konce pravé ruky. Vystudoval Flint Central High School v Michiganu, kde začal hrát baseball. V roce 1985 ho chtěli odkoupit z týmu Toronto Blue Jays, ale smlouvu nepodepsal. Místo toho se přesunul na Michiganskou univerzitu.

„Najděte si něco, co máte rádi a jděte po tom celým svým srdcem.“

Na Michiganské univerzitě hrál po tři roky, kdy vyhráli několik šampionátů. V roce 1987 nesl vlajku Spojených států na soutěži Pan American Games v Indianapolis, kde dopomohl USA skončit na druhém místě. V roce 1988 na letních olympijských hrách hodil finální míč a pomohl tak Spojeným státům vyhrát neoficiální zlatou olympijskou medaili (baseball byl na hrách pouze jako sportovní ukázka).

 

„Nikdy nedovolte, aby se okolnosti vašeho života staly vaší výmluvou. Lidé vám to umožní. Ale já věřím, že máme osobní povinnost, abychom ze svých schopností vytěžili co nejvíc, co můžeme.“

Většina protihráčů se snažila jeho nevýhody v chytání zneužit a často posílali míč k němu. Tato taktika se však stala neúčinnou, protože Jim uměl se svou rukou a rukavicí perfektně zacházet.

 

„Pokud se budete soustředit na své postižení, uvěříte, že tam je. Takže já se na něj nesoustředím.“

Později hrál za týmy jako Kalifornia Angels, New York Yankees, Chicago White Sox nebo Milwaukee Brewers. Za svou kariéru získal desítky ocenění a vyhrál několik světových pohárů. Jim Abbot je ukázkou člověka, který bojuje za to, co chce i přes veškerou nepřízeň osudu.

„Když něco chcete, najdete cestu.“

Svou hráčskou kariéru ukončil v roce 1999 a začal se věnovat odborům úřadu práce, kde se snaží povzbuzovat podniky, aby najímali lidi se zdravotním postižením. Dále je motivačním řečníkem a věnuje se koučování týmu Los Angeles Angels při jarní přípravě.

http://www.jimabbott.net/biography.html?submenuheader=0
http://www.jimabbott.net/speaking.html?submenuheader=1
https://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Abbott
http://www.azquotes.com/author/19880-Jim_Abbott

Inzerce