Bylo nebylo, v malebné vesničce Chlebovice ležící v podhůří Beskyd se začal psát příběh plný inspirace, odvahy a píle. Příběh, který provoní váš život dřevem. Příběh o kvalitním řemeslu, ve kterém se snoubí jedinečný styl s tradicí. Hlavními hrdiny jsou 3 dobří přátelé a na konci vyprávění bude jen na vás, zda se stanete součástí tohoto příběhu…


V dnešním článku bych vám ráda představila českou značku BeWooden. Některým z vás ji jistě představovat nemusím. Někteří o ní možná slyšeli. A určitě se najdou i ti, kteří se s ní právě setkávají poprvé. Vám všem je tento článek určen, tak již nechám zbytečných řečí, pojďme se na BeWooden společně pořádně podívat.

Ctirad, Jakub a Patrik. Tito 3 kamarádi vyrostli v podhůří Beskyd. Snad to bylo tou přírodou všude okolo, že tyto 3 kluky spojila ještě jiná, velmi silná společná láska. Byla to láska ke klasickým řemeslům, láska k tradici. A tyto hodnoty byly hnací silou, která určila další směřování tohoto příběhu.

V roce 2013 přišel ten nápad. Nápad založit vlastní malou firmu. A na co se bude specializovat? No přeci na to, co se z našeho života bohužel už pomalu vytrácí! Kouzlo pravého gentlemana a kvalitní české řemeslo! Pánové se rozhodli vyrábět stylové a nevšední módní doplňky. Vsadili na svůj kladný vztah k přírodě, na ekologii, jejich klíčovou surovinou se stalo dřevo.

Ano, dřevo! Připadá vám podivné vyrábět módní doplňky ze dřeva? Pokud ano, nejste sami! Našlo se mnoho těch, kteří tento nápad kritizovali a firmě předvídali brzký konec. No žádné začátky nejsou lehké, to páni zakladatelé moc dobře věděli, vytrvali a udělali dobře. Zanedlouho se objevil první dřevěný módní doplněk BeWooden. Tím byl dřevěný pánský motýlek, který se také stal vlajkovou lodí této značky.

Proč zrovna pánský motýlek? Motýlek je právě jedním z mnoha prvků, který se ze šatníku pomalu začal vytrácet. Bohužel. A to se mělo změnit s příchodem BeWooden. Chtělo to velkou fantazii a trpělivost, ten pravý kousek dřeva a zlaté české ručičky. Tak přišel na svět dřevěný motýlek, který vlétl k pánským outfitům jako závan svěžího větru. O tom, že se z něj stal hit, vůbec nepochybujte! V mnoha provedeních, s různou barvou i strukturou dodává svým nositelům nevšední osobité kouzlo.

BeWooden se ale už dávno nesoustředí pouze na pánské motýlky. Běžnou záležitostí jsou dnes i motýlky dámské, které se také těší veliké oblibě. Dřevěné brože, manžetové knoflíčky, pouzdra na vizitky, zrcátka či opasky. To vše nyní nabízí sortiment této značky.

S rozšířením vyráběných produktů a větším objemem zakázek logicky nastalo i rozšíření kolektivu. Tým Ctirada, Jakuba a Patrika postupně doplňovali další a další členové. Dnes je značka BeWooden tvořena kolektivem, který čítá téměř 30 lidí. Ti každý den tvoří s láskou dřevěný módní hit, jenž si za 4 roky získal oblibu téměř celého světa.

V podhůří Beskyd, z lásky k tradici, z jednoho snu, s odvahou Ctirada, Jakuba a Patrika. Tak vznikla česká značka, která bourá stereotypy a navrací do naší společnosti pravého ducha gentlemanství. Moderně a s velkou parádou!

Tak co vy na to, necháte se také unést na křídlech dřevěných motýlků?

 

https://www.bewooden.cz/
https://www.lidovky.cz/drevene-doplnky-z-beskyd-chteli-jsme-motylka-udelat-jinak-rika-designer-1n5-/design.aspx?c=A170201_111143_ln-bydleni_ape

Inzerce