Auta mají v našem projektu významné místo, a protože nechceme, aby naše články byly pouze informace, které se dají najít na internetu, tak jsme pro Vás vyrazili na zkušenou na holešovické výstaviště, kde se pořádala Autoshow Praha.

Na výstaviště v pražských Holešovicích je dobrý přístup, můžete sem dojet tramvají, autobusem nebo metrem linky C. Od vlakového nádraží se sem dá také dojít, ale je to o kousek dál. Na výstaviště se dá dojet i autem, zaparkovat můžete na přilehlých parkovištích.

V porovnání s jinými autosalony, na kterých jsem byl, musím říct, že mě Autoshow Praha překvapila hned v několika ohledech. První překvapení mě potkalo u pokladny, za 120 korun jsem se ještě na žádný autosalon nedostal. Ihned po vstupu do první haly mě čekalo další překvapení. Tolik supersportovních aut neuvidíte ani na daleko větším autosalonu v Lipsku. Trošku nepříjemně mě překvapila velikost, vše mi přišlo stísněné a veliká škoda je, že si nevyzkoušíte, jak je interiér aut pohodlný. Jak nám bylo vysvětleno, v prvním dni to možné bylo, ale Češi si rádi nechávají památeční předměty, takže se z příplatkových výbav vozů stávala postupně základní.

Vystavujících značek zde bylo požehnaně. Mohli jste zde vidět Ferrari, Porsche, Jaguar, Bentley, Maserati, Lamborghini a naprostou třešničkou na dortu byli dva McLareny. Mimo superluxnusních vozů jste mohli vidět mnoho dalších značek. Pro příklad jen pár z nich, VW, Škoda, Citroën, Alfa Romeo, Audi, Mercedes, Nissan a mnoho dalších. K vidění byli i premiéry některých modelů pro Českou republiku. Novinky vystavoval Citroën, Škoda nebo třeba Hyundai. Rozhodně bylo na co koukat. Jako malou ochutnávku jsme udělali pár fotek, omlouváme se za sníženou kvalitu fotografií.

 

Inzerce