Automobilky se snaží udržet pozici na trhu a to v co nejvíce kategoriích. Proto dnes není výjimkou, že potkáte SUV od značek, jako je Porsche, Lamborghini nebo třeba Škoda, která nedávno představila svého Kodiaqa. Tyto automobilky se vždy soustředily na jiné kategorie, ale dnešní době postupně vplouvají do všech automobilových velikostí. A není divu, trh s luxusními SUV raketově roste. Stejný krok udělala i anglická značka Jaguar, když na loňském autosalonu ve Frankfurtu představila nový model F-Pace.

Rozhodně nejde o další marný úspěšný pokus nafouknout sportovní auto. Díky lehké hliníkové konstrukci a inteligentnímu odpružení se auto nechová jako tank, ale spíše jako jeho menší bráška F-Type. Samé F- něco? Ano, automobilka chce odkazovat na nejrychlejší Jaguar historie i u tohoto obra. Navíc podobnost nenajdeme jen u názvu.

Zvenčí můžeme vidět Jaguaru velice podobné linie karoserie. I když je vše o poznání větší, Jaguar dokázal zachovat osobitý šmrnc. Zároveň odkazuje i na již zmíněný F-Type, třeba tvarem inteligentních led světel. Na první pohled nevypadá, že dokáže škrábat a kousat, ale rozhodně zaujme.

Srdcem F-Pace může být hned několik různých agregátů, jejichž krouticí moment přenáší na kola buď automatická, nebo, a to v dnešní době velice chválím, manuální 8 stupňová převodovka. Dieselové motory mají od 180 do 300 koní, benzínové pak od 240 do 380. Právě nejsilnější benzínové agregáty si F-Pace půjčuje od svého menšího brášky F-Type. V základu jsou poháněna pouze zadní kola, ale pohon všech 4 kol je také k mání.

V interiéru Vás budou hýčkat kožená odvětrávaná a vyhřívaná sedadla. Okolo je kvalitně zpracované obložení z Windsorské kůže a hliníku. Chytrý palubový počítač a multimediální centrum Vám zaručí konektivitu s jakýmkoliv zařízením. A teď si představte, že si jdete po práci zaběhat se svým tréninkovým partnerem. Kam s klíčky? To je zajímavost, kterou Jaguar vyřešil náramkem, jímž můžete auto odemknout. Takže klíčky nechte v přihrádce a sportu zdar!

Jaguar F-Pace se skutečně povedl. V jeho podobě můžete mít zábavné a sportovní auto, které dokáže bezvadně suplovat funkci praktického SUV do lehkého terénu. Můžete ho mít i Vy, s cenou od 1,1 milionu zaplatíte podobně jako u konkurence. A po zhlédnutí videa věřím, že ho budete chtít! Tak mnoho úspěchů, ať ho máte co nejdříve!

http://www.jaguar.com/jaguar-range/f-pace/index.html
http://www.autorevue.cz/novy-jaguar-f-pace-ma-uz-i-ceske-ceny-tady-jsou
http://www.jaguar.cz/jaguar-range/f-pace/index.html
http://www.auto.cz/jaguar-f-pace-kocka-miri-oficialne-terenu-89125
http://www.autoweb.cz/jaugar-f-pace-2015-prvni-crossover-se-skakajici-kockou-ve-znaku/
http://www.autoweb.cz/jaguar-f-pace-s-3-0-v6-380-k-2016-prvni-jizdni-dojmy/
http://www.topgear.com/sites/default/files/styles/fit_1960x1102/public/images/cars-road-test/carousel/2016/04/068b542f6bdbea9b081e21e6e2cfbcf3/caesiumblue_013.jpg?itok=sZot24xJ
http://www.caricos.com/cars/j/jaguar/2017_jaguar_f-pace/#2
http://cdn2.autoexpress.co.uk/sites/autoexpressuk/files/7/39/jaguar_fpace_rsport_location-04_0.jpg
https://www.diaryofthewinners.cz/?p=62

Inzerce