Nedávno jsme v článku o Jaguaru F-Pace zmínili růstový trend v segmentu sportovních užitkových vozidel, tedy v segmentu známém pod anglickou zkratkou SUV. Také jsme odkázali na novinku české Škodovky, která na letošním autosalonu v Paříži představila další SUV. Škodovka se tím pustila do segmentu velkých SUV a nemá nakročeno vůbec špatně. Věřím, že si najde hodně obdivovatelů, pro které se stane snem, na kterém budou každý den pracovat. Pojďme se tedy tomuto medvídkovi podívat na zoubky.

Automobilka se snaží svou kampaní poukázat na důležitost přírody a její ochrany. Proto i jméno nového modelu jasně odkazuje na snahu přiblížit se přírodě. Auto má hravě zvládnout výlety s celou rodinou do lesů i do jiného složitějšího terénu. A snad i vzhledem k velikosti dostal původní koncept VisionS, který byl představen už na autosalonu v Ženevě, název po medvědu Kodiakovi.

Design nové Škody rozhodně neurazí. Vypadá velice osobitě. Na první pohled poznáte, že jde o Škodu, ale zároveň v nabídce nenajdete model, který by byl novému Kodiaqu výrazně podobný. Dokonce i přední světlomety, které jsou podobně jako u faceliftu Octavie rozdělené na dvě části, vypadají velice dobře.

Moto Simply Clever, které Škoda používá, rozhodně není jenom tak. V autě můžeme najít mnoho chytrých prvků. Některé už známe ze starších modelů, ale je zde i pár novinek. Tak například ochrana otevřených dveří. Abyste při vystupování na parkovišti nepoškrábali lak vedle stojícího vozu, vysune Kodiaq plastovou ochranu. Už známým chytrým řešením je deštník ve dveřích. Je to sice drobnost, ale mě se opravdu líbí. Velice chytře je zde také řešen úložný prostor, kterého je díky rozměrům vozu dostatek.

Motorizace bude možná v několika variantách. Dva zážehové a dva vznětové agregáty s výkonem od 110 do 140 kW. Výkon bude přenášet na přední, nebo všechna kola buď manuální, nebo automatická převodovka.

Nová Škoda Kodiaq rozhodně stojí za zvážení, pokud pokukujete po autě v kategorii SUV. Vypadá opravdu hezky a má svůj osobitý styl. S cenou základního modelu 677 900 Kč navíc nejde o tak vzdálený cíl.

http://www.skoda-auto.cz/models/kodiaq
http://www.auto.cz/autosalon-pariz-2016-skoda-kodiaq-prvni-zive-dojmy-uz-nem-sedeli-video-97890
http://auto.idnes.cz/skoda-kodiaq-cena-0em-/automoto.aspx?c=A160928_170529_automoto_fdv
http://www.autorevue.cz/skoda-kodiaq
http://www.autorevue.cz/prvni-svezeni-s-kodiaqem-je-to-klidny-medved-ktery-sportuje-trochu-nerad
http://cdn1.autoexpress.co.uk/sites/autoexpressuk/files/2016/07/sko_kodiaq_neu_22_7_16_ava01.jpg
http://autobible.euro.cz/wp-content/uploads/2016/10/Skoda-Kodiaq-2017-1600-04.jpg
http://cdn.pinthiscars.com/images/skoda-kodiaq-2016-18.jpg
http://www.autoblogger.cz/wp-content/uploads/2016/11/%C5%A0koda-Kodiaq-prvn%C3%AD-j%C3%ADzda-Malorka-13.jpg
http://www.barth.cz/data/Images/galleries/big/57d64ec18133298.jpg
http://www.skoda-auto.cz/shared/SiteCollectionImages/news/news-articles/gallery/2016-08-30-kodiaq-interior/07_Kodiaq_dashboard.jpg
http://cdn.pinthiscars.com/images/skoda-kodiaq-interior-10.jpg

Inzerce