Marshall Taylor byl americký cyklista, který v roce 1899 vyhrál světový šampionát v závodu na jednu míli (1,6 km). Stal se tak prvním Afroameričanem, který vyhrál titul mistra světa v atletice a teprve druhým černochem, který vůbec kdy získal tento titul.

Taylor měl sedm sourozenců a byl synem veterána z občanské války. Již na začátku jeho života v Kentucky se celá rodina potýkala s rasistickými narážkami, proto se rozhodli přestěhovat na venkov do Indiany. Otec byl zaměstnán v domácnosti tamní bohaté rodiny, která Taylorovy pomohla zajistit vzdělání a celkové pozvednutí životní úrovně. Jako dítě ho otec bral s sebou do práce, kde si hrál se synem zaměstnavatele. Stali se tak velmi blízkými přáteli. Později čelil Taylor velkému rozhodnutí, když se zámožná rodina rozhodla odstěhovat a chtěla vzít malého Taylora s sebou. Po velmi těžkém zvažování se nakonec rozhodl odstěhovat a opustit tak svou matku a otce, kteří si nemohli dovolit poskytnout chlapci takové možnosti.

Přestěhovali se do Chicaga a byl, ve věku dvanácti let, takzvaně vržen do skutečného světa. Od nové rodiny obdržel své první kolo a stal se expertem na kaskadérské triky. Byl dokonce tak dobrý, že majitel místního cyklistického obchodu ho najal, aby předváděl své kousky před jeho obchodem a nalákal tak další zákazníky. Na sobě nosil vojenskou uniformu, proto mu začali přezdívat „Major“. Kompenzace byla 6 dolarů týdně a možnost půjčovat si zdarma kola v hodnotě 35 dolarů.

Když mu bylo 13 let, majitel obchodu ho přihlásil na závod na 16 km. Žádný úspěch od toho neočekával, protože většina jezdců byla poměrně starších. Nevěděl ale, že Taylor jezdí na kole každý den do práce a z práce 32 km. Marshall závod vyhrál, ale přihlížející byli pobouřeni, z důvodu jeho barvy pleti. O dva roky později vyhrál již profesionální závod na jednu míli, kde se mu diváci dokonce snažili zatarasit cestu, aby nemohl projíždět.

„Věřím, že tyto hrozné předsudky budou pro černochy inspirací k boji o vysněné povolání.“

V 16 letech vyhrál silniční závod na 121 km, kde také čelil četným rasistickým urážkám od publika a svých bílých konkurentů. Stěhoval se přes celé státy, protože ho na ulici lidé silně provokovali a uráželi. Pracoval jako mechanik a seřizovač jízdních kol. Dále vyhrál závod na jednu míli, kde začal na posledním místě a postupně předjel všechny závodníky.

„Život je příliš krátký na to, aby někdo držel nenávist ve svém srdci.“

Časem se ukázalo, že je to nejvíce impozantní závodník Ameriky. Jeden z jeho největších podporovatelů byl americký prezident Theodore Roosevelt, který Taylora sledoval celých 17 let jeho kariéry. Procestoval řadu zemí v Evropě, Austrálii a Americe. V roce 1899 zastával sedm světových rekordů, které zvládl zajet během jednoho šestitýdenního období. V témže roce vyhrál mistrovství světa a stal se tak prvním Afroameričanem, který vyhrál titul mistra světa v atletice a teprve druhým černochem, který vůbec kdy získal tento titul. Všechny útoky lidí směřované na jeho barvu pleti bral s klidem a bez nenávisti v srdci.